7 Декември, 2025

Правилните отговори от матурите по избираем предмет за 12 клас

Правилните отговори от матурите по избираем предмет за 12 клас

Днес над 58 хиляди зрелостници държаха втората задължителна матура за завършване на средното си образование. Тя е по избираем предмет измежду 13 възможности, като в 7 ч. сутринта в сградата на Министерството на образованието беше изтеглен Вариант I, който важи за всичките. 

Най-много зрелостници тази година са избрали като втори задължителен ДЗИ биология и здравно образование -17 671. На изпит по география и икономика са пожелали да се явят 14 638 дванадесетокласници, а английският език е предпочетен от 11 598.

Изпитът започна в 8 ч. и продължи 4 астрономически часа, плюс още 2 часа за учениците със специални потребности. Зрелостниците трябваше да заемат местата си до 7.45 часа, да пишат с химикал с черен цвят и да не напускат залите до края на първия час на изпита.

Резултатите от държавните зрелостни изпити ще бъдат обявени до 9 юни 2015 г.

Вижте верните отговори на матурите по избираем предмет:

география

история

биология

химия

физика

английски език

испански език 

италиански език

немски език

френски език

руски език

математика

философия

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”