30 Януари, 2026

Правителството дава 100 млн. лв. помощ за индустрията

Правителството дава 100 млн. лв. помощ за индустрията

Около 100 млн. държавна помощ ще предостави Правителството на българската индустрия. Това ще стане след процедура по нотифициране на наредба от ЕК, каза в Поморие министърът на енергетиката Теменужка Петкова, която посети обекти, одобрени за финансиране по програма „Енергийна ефективност и възобновяема енергия”.

„Така че правим всичко възможно тази наредба да влезе в сила час по-скоро и бизнесът да получи тази държавна помощ, която e по европейски директиви и се полага. Българската индустрия трябва да бъде спокойна, че това, което зависи от правителството е направено и по всякакъв начин се стараем да създадем условия, които да бъдат максимално благоприятни на българската индустрия”, каза министър Петкова. 

Тя припомни, че когато в началото са възникнали притесненията за цената на електрическата енергия от страна на бизнеса, Правителството е поело ангажимента за изработка на Наредба за намаляване на тежестта върху индустрията за разходите за енергия от възобновяеми енергийни източници. Това е било ангажимент на три министерства – на енергетиката, на финансите и на икономиката. „Тази наредба стана възможна благодарение на това, че една от първите мерки на Правителството в сектор Енергетика, беше промяната на закона за енергетиката. Като една от най-важните промени беше свързана с това, ние да транспонираме насоките на ЕК за намаляване на тежестта върху индустрията”, каза още министърът на енергетиката.

Сподели:

Коментари (0)

Наводнение ограничи движението по пътя Ивайловград – Славеево към Гърция

Наводнение ограничи движението по пътя Ивайловград – Славеево към Гърция

Водачите изчакват на място. Движението се регулира от служители на ОД на МВР – Хасково и Регионалната дирекция „Гранична полиция“ – Смолян

Спортното министерство стартира първата програма за финансиране на младежки центрове

Спортното министерство стартира първата програма за финансиране на младежки центрове

Програмата за 2 400 000 евро осигурява устойчивото функциониране на младежките центрове в страната за подкрепа на младите хора в тяхното личностно, социално и професионално развитие

Петър Волгин: Русия и САЩ диктуват условията на мира, Евросъюзът стои с подвита опашка

Петър Волгин: Русия и САЩ диктуват условията на мира, Евросъюзът стои с подвита опашка

Българският евродепутат атакува със своя оценка доклада, изготвен от Комисията за Европейския щит за демокрацията (EUDS)