Минути преди отлагането депутати от Атака, ръководени от зам.-председателя на парламентарната група Павел Шопов, пристигнаха в Министерския съвет. Те вече официално заявиха, че държат да участват в редовното заседание на кабинета, като мотивът им е, че на него ще бъдат гласувани важни концесии за отдаване на природни богатства.
Още от България
България за първи път участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност
Това е естествено продължение на пълноправното членство на България в еврозоната. След това министърът на финансите ще присъства на редовното заседание на Съвета на Европейския съюз по икономически и финансови въпроси.
Кутев брани пламенно кабинета: Ще минем през много битки, но ние ще се справим
Тръгне ли някой срещу държавата – няма спасение. Държавата има инструменти, които ще работят за интересите на хората
Богданов: Помогнахме на Украйна в най-критичните моменти, а сега правим външнополитически гаф
Страната ни имаше специален статут в нашите взаимоотношения с Украйна, защото бяхме едни от първите, когато ѝ помогнахме в най-критичните моменти през 2021-2022 г. с горива, с боеприпаси, заяви бившият министър на икономиката.