27 Юни, 2026

Правителството клекна – сложи под ключ строежа на несебърските дюни

Правителството клекна – сложи под ключ строежа на несебърските дюни

Решението бе взето след масирани протести на природозащитници и граждани, които многократно атакуваха управляващите за скандала с “Дюнигейт”, който управляващите се опитаха отново да заметат под килима. 

В министерската  заповед се забранява жилищно, курортно и вилно строителство, включително изграждане на необходимата инфраструктура в имотите в защитената зона, в които са установени дюни. Заповедта се отнася и за имот в местност Кокала край Несебър, за който има издадено разрешително за строеж на възложителя „СЛЕ ГРУП” ЕООД.

Заповедта е издадена предвид опасността от увреждане или унищожаване на дюните. Забраната се налага за срок от 2 години или до издаване на заповед на министъра на околната среда и водите за обявяването на защитена зона „Ахелой-Равда-Несебър”.

 

Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)