10 Май, 2026

Правителството отпусна още 34 млн. лв. за оградата с Турция

Правителството отпусна още 34 млн. лв. за оградата с Турция

Правителството одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерския съвет за 2016 г. в размер до 34.1 млн. лв. за продължаване изграждането на оградата по българо-турската граница от областните администрации Бургас, Хасково и Ямбол. Миналата година за целта вече бяха отпуснати 30 млн. лева.

Съоръжението е от изключително значение за противодействие на непрекъснато нарастващия през последните години миграционен натиск по българо-турската граница, цели опазване на държавната граница, която е и външна за Европейския съюз, и овладяване на бежанската вълна, се казва в правителственото съобщение. Общата дължина на оградата е над 132 км, от които в област Хасково са повече от 33 км, в област Ямбол – 35 км, а в Бургас – 64 км.

Министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова обяви, че се надява до края на март да бъдат изградени основните участъци от оградата по границата с Турция. Оградата е значително по-скъпа от първия участък по границата, който бе започнат по времето на правителството на Пламен Орешарски.

От БСП изчислиха, че цената на линеен километър излиза около 1 млн. лева. Независимо от разликите със съоръжението, изградено по времето на кабинета “Орешарски”, цената е 4 пъти по-висока, твърдят от левицата.

Сподели:

Коментари (0)

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

По думите на съпредседателя на "Да, България" хората ще разберат, че може би става дума за подмяна на един олигархичен модел с друг

Само на хартия: "Прогресивна България" задава нов курс в отношенията с Украйна

Само на хартия: "Прогресивна България" задава нов курс в отношенията с Украйна

По думите на Петър Витанов, председател на ПГ на ПБ те не виждат необходимост НС да ратифицира 10-годишното споразумение с Киев в областта на отбраната

Венко Сабрутев атакува кабинета на Радев: Назначенията са скандални, а бюджетът ще трупа нови дългове

Венко Сабрутев атакува кабинета на Радев: Назначенията са скандални, а бюджетът ще трупа нови дългове

Гълъб Донев не е нов, той подписа „Боташ“ - най-голямата корупционна сделка, имаме един земеделски министър, зад който прозира кой - Таки, изтъкна депутатът от ПП