23 Декември, 2025

Правят музей на Йордан Радичков в Берковица

Правят музей на Йордан Радичков в Берковица

Музей на писателя Йордан Радичков ще бъде открит в Берковица, съобщиха от сдружението "Приятелите на Радичков". За събирането на експонатите е създаден инициативен комитет, в който досега са се включили 85 души – близки на писателя, приятели, почитатели на неговото творчество. За председател е избран депутатът от района Борислав Великов.

На 24 януари ще се състои първото заседание на комитета, което ще бъде председателствано от кмета на града Димитранка Каменова. Същия ден ще бъде отслужена и панахида в храма "Рождество Богородично" по повод 11-та годишнина от смъртта на Йордан Радичков, пише "Стандарт".

Писателят е завършил гимназия в Берковица, където още се пази чинът, на който е седял. Негови съученици и приятели пазят и много снимки от времето, прекарано в града под Ком. Чинът, на който Радичков е седял като ученик в прогимназията, пазят и в село Гаганица. Той също ще бъде показван в бъдещия музей.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч