24 Декември, 2025

Празник на пъпеша в каварненското село Българево

Празник на пъпеша в каварненското село Българево

За поредна година най-голямото каварненско село ще бъде домакин на празника с международно участие

Празникът е на 5 август – събота, и ще започне в 17.30 часа на площада на селото. За гостите е подготвена интересна програма: анимация за деца, букет от фолклорни и класически изпълнения (група за автентичен фолклор „Перуника“ и изпълнения на семейство швейцарски музиканти, живеещи в Българево), изработване и изложба на фигури от пъпеши, традиционна класация за най-сладък и най-голям пъпеш.
 
Площите с пъпеши в землището на селото това лято заемат около 450 дка. За много от семействата в Българево отглеждането на пъпеши е поминък. Селото е известно и с близостта си до красивия залив Болата и нос Калиакра.

Празникът е част от културния календар на Община Каварна. В следващите дни той включва още Пътуващо кино в Каварна (3 и 4 август), Джаз на село в Камен бряг (5 и 6 август) и Турнир по плажен волейбол в Каварна (от 7 до 13 август).

Сподели:

Коментари (0)

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

Българската страна заяви готовност да съдейства за осигуряването на необходимите количества при спазване на техническите и логистичните възможности

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета