29 ноември 1990 г. се оказва фатален за БСП и номенклатурата, опитваща се чрез нея да се задържи на власт след свалянето на Тодор Живков.
В 20 ч. на днешния ден преди 25 години премиерът Андрей Луканов подава оставка на второто социалистическо правителство. То е свалено след мощна национална стачка, предизвикана от КТ „Подкрепа”. В историята този период остава като гладната зима на Луканов. По улиците на София протестират граждани с празни тенджери и искат оставката на червения кабинет.
На следващия ден Великото народно събрание приема оставката с 258 „за“, 43 „против“ и 16 въздържали се. Оттеглянето на Луканов бе краят на второто му - еднопартийно, правителство, съставено след победата на БСП на първите демократични избори (10 и 17 юни 1990 г.).
Още от България
Анонимка на путинисти иска изгонването на украинския посланик, насажда омраза и нетърпимост към украинци и справедливата им кауза
Хибридната кампания се раздухва от псевдопатриотичната фейсбук страница „Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира“, няма факти за нарушаване на дипломатическите правила и норми от Украинското посолство
Росен Христов просълзява: Пречеха ми с "бухалката" на прокуратурата да говоря как договорът с "Боташ" може да работи
От години слушал как държавата е зле и "затова трябва да си помагаме и да вършим работата, в която сме компетентни"
Благомир Коцев: Има връзка между моя арест и "Баба Алено", забързали са строителството
По думите на кмета на Варна върху целия обект в Баба Алино е имало огромен политически чадър