18 Март, 2026

Председателството ни в Съвета на ЕС може да форсира електронното правителство

Председателството ни в Съвета на ЕС може да форсира електронното правителство

Това, че България ще председателства Съвета на Европейския съюз през 2018 г., може да се окаже стимул за по-бърз напредък на развитието на електронното правителство в станата. Това стана ясно на среща между народните представители от комисиите по външна политика и по европейски въпроси и контрол на европейските фондове и вицепремиера Меглена Кунева.

Кунева очаква електронното управление да бъде неминуемо обявено като приоритет за триото държави членки, с които България ще председателства – Естония и Великобритания. Като последна председателстваща държава от тройката България ще трябва да се постарае "колкото се може повече досиета да се завършат" и съответно приемат по време на нейния мандат.

"Ако кажем, че електронното управление е абсолютен приоритет, то ние трябва през следващите две години да направим лъвски скок в тази област", заяви вицепремиерът, допълвайки, че държавата ротационен председател трябва много добре да анализира как сама стои в национален план по отношение на заявените приоритети, по които работи на европейско ниво.

Сподели:

Коментари (0)

Назарян разговаря с управляващия посолството на САЩ - Макдауъл

Назарян разговаря с управляващия посолството на САЩ - Макдауъл

На срещата, поискана от американска страна, бяха обсъдени важните направления и постигнатите резултати в стратегическото партньорство между България и САЩ

Парламентът гласува окончателно удължителния закон за бюджета

Парламентът гласува окончателно удължителния закон за бюджета

Според внесените промени от служебният кабинет, новият удължителен закон е с валидност докато не бъде приет нов, което трябва да бъде направено от новия парламент след изборите

Ивайло Мирчев: Хората не се интересуват как се правят кремвирши, а искат да разбием модела

Ивайло Мирчев: Хората не се интересуват как се правят кремвирши, а искат да разбием модела

За  Радев не знаем накъде гледа – към ЕС, към САЩ или към Русия - той гледа наоколо, а ние винаги сме гледали повече към Брюксел