25 Юни, 2026

Премиерът открива нова писта за НАТО на летище Безмер

Премиерът открива нова писта за НАТО на летище Безмер

Премиерът Бойко Борисов открива нова писта на НАТО на летище Безмер.  На събитието присъства министърът на отбраната, както и висши военни. Тук кацнаха българските военни самолети, които ще са базирани на летището.

Последните две години бе напълно модернизирана авиобазата в Безмер, стана ясно от репортаж на Нова телевизия. За целта бяха изразходвани над 62 милиона лева, а пистата вече отговаря на всички изисквания на НАТО за кацане и излитане на транспортна авиация.

Проектите за модернизация на авиобаза Безмер са реализирани по Програмата на НАТО за инвестиции в сигурността (NSIP) в периода 2014 - 2016 г. Целта на модернизацията е летището да придобие пълна оперативна съвместимост със стандартите на НАТО за разполагане на стратегическа транспортна авиация. По време на откриването бяха изпълнени полети със самолети Су-25, които ще се пребазират в авиобазата. 

Пистата има най-модерно осветление, телекомуникации. Според изпълнителите на обекта писти с подобно осветление в Европа има малко, а за пръв път в България са използвани две нови технологии – едната е немска – за полагане на бетон, а другата е срещу напукване на асфалта.

Сподели:
Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца

Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца

Камионът, който е навлязъл в насрещното движение на магистралата, преминавайки през мантинелите, е бил празен, след стоварване на зърно в Бургас

Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

Вместо да надуват разходите и да теглят милиарди евро нов външен дълг, управляващите да се стремят към балансиран бюджет в тригодишната рамка, настоява Ивайло Мирчев

Коментари (0)