17 Март, 2026

Премиерът свиква Съвета за сигурност заради антитерористичния закон

Премиерът свиква Съвета за сигурност заради антитерористичния закон

Премиерът Бойко Борисов свика Съвета по сигурността, заради антитерористичния закон. Заседанието започва в 8.30 часа и ще бъде закрито, съобщават от правителствената информационна служба.

В него ще участват министрите на вътрешните работи, на отбраната, на външните работи, на финансите, началникът на отбраната, главният секретар на МВР, председателите на ДАНС и на Държавна агенция "Разузнаване", директорът на служба "Военна информация", началникът на НСО, секретарят на Съвета по сигурността, както и двама представители на президента.

Очаква се след обсъждането на проектозакона за противодействие на тероризма, следващата седмица той да бъде внесен в Народното събрание. Част от мерките в него предвиждат ограничения по отношение на правата и свободите на граждани при провеждането на антитерористични операции, задължение на телефонните оператори да предоставят незабавен достъп до трафичните данни в случай на непосредствена опасност от извършване на тероризъм, както и да се се дадат пълномощия на ДАНС да използва агенти под прикритие. 

Сподели:

Коментари (0)

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

Приемането му ще позволи на страната да работи в продължение на три месеца след 31 март.

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Шапът е най-силно заразното вирусно заболяване по домашните и диви чифтокопитни животни и от него боледуват говеда, биволи, овце, кози, домашни и диви свине, елени, сърни и др.