"До 30 май темата с назначаването на международна фирма, която да извърши одит на КТБ, ще бъде приключена", съобщи от парламентарната трибуна министър-председателят Бойко Борисов.
От 18-ти май (понеделник) започва изслушване на кандидатите, включително с ценовите им оферти, по които могат да извършат ревизията.
До 21-ви май ще се вземе решение, а синдиците ще приключат своята работа до 30-ти май.
Борисов прогнозира, че за мащабната проверка най- вероятно ще бъде назначена най- голямата и реномирана специализирана компания.
Министър-председателят подчерта, че всички имена на лицата, източвали КТБ, ще станат обществено достояние.
"Всичко, което излиза като информация ще идва в парламента. С едно текстче в закона можете да го решите. Това го дължим на народа - да знае истината", категоричен беше премиерът.
Още от България
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката
Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално