27 Май, 2026

Премиерът за Западна дъга: Комунистите се чудят какво да измислят, магистралите им стигат само до Правец

Премиерът за Западна дъга: Комунистите се чудят какво да измислят, магистралите им стигат само до Правец

"В последно време комунистите се чудят какво да измислят, мъката им е голяма, но аз се водя от максимата, че думите ще отлетя, направеното ще остане". Това заяви премиерът Бойко Борисов по време на откриването на Западната дъга.

"Този обект беше провален преди 2 години, беше зачеркнат от Брюксел. Всички помните министъра от БСП", заяви министър-председателят. Той подчерта, че правителството е положило огромни усилия да завърши обекта. Следващата задача пък е да се направи пътят през Кресненското дефиле. "Дори комунистите не са мечтали да имат магистрала от Благоевград до Бургас, само до Правец", заяви още Борисов. 

Премиерът призова да не се крадат мантинелите по аутобаните, защото те са поставени, за да пазят човешките животи. Той се обърна към хората да сигнализират на полицията, ако забележат кражби или отмъкнати мантинели. "Защото стават стотици километри магистрали, не можем да ги пазим", добави Борисов. 

На специална церемония и с водосвет беше открита Западната дъга на Околовръстния път на София. Съоръжението бе изградено за рекордните девет месеца, за да може по-бързо да се облекчи транзитният трафик. С него ще бъдат свързани 3 магистрали - "Хемус", "Тракия" и "Струма". Столичният кмет Йорданка Фандъкова го определи като голям успех. Освен премиера Борисов официални гости на откриването бяха и шефът на АПИ инж. Лазар Лазаров, финансовият министър Владислав Горанов, транспортният Ивайло Московски и депутати.

Сподели:
Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"

Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"

"Това не е само незаконно строителство. Тук са вързани и много други процеси, насочени срещу националната сигурност на България."

Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро

Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро

Той допусна, че на закритите срещи с чуждестранните партньори, както и на сегашната с френския президент Еманюел Макрон, българският премиер говори по-умерено

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

Коментари (0)