19 Август, 2026

Престрелка на турско-българската граница, има убит

Престрелка на турско-българската граница, има убит

Един човек е бил убит при стрелба на българо-турската граница край Средец. Инцидентът е станал, след като 40 души, повечето от които афганистанци, са се опитали да влязат нелегално в страната. Били са въоръжени.

Последвала е престрелка със служители на МВР, при която един от мигрантите е убит. Към Средец пътува главният секретар на МВР Георги Костов.

Междувременно премиерът Бойко Борисов напусна по спешност срещата на евролидерите в Брюксел, където страната ни ще бъде представлявана от премиера на Литва Далия Грибаускайте. Председателят на Европейският съвет Доналд Туск потвърди информацията чрез социалните мрежи. Инцидентът се случва в разгара на преговорите на лидерите на ЕС за справяне с бежанската криза.

Сподели:
ГЕРБ: МВнР да извика иранския посланик,  да питат дали разглеждат България като възможна цел

ГЕРБ: МВнР да извика иранския посланик, да питат дали разглеждат България като възможна цел

Това се казва в позиция на ПП ГЕРБ, публикувана в профила на партията във фейсбук. 

Христо Панчугов за 100-те дни на кабинета: Безпътица и служене на чужди външнополитически интереси

Христо Панчугов за 100-те дни на кабинета: Безпътица и служене на чужди външнополитически интереси

Борбата с олигархията остана обща тема, лишена от конкретика

Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото

Коментари (0)