17 Май, 2026

Превръщат "Арена Армеец" в хоспис за изборджии

Превръщат "Арена Армеец" в хоспис за изборджии

ЦИК е разпоредила към зала "Арена Армеец" да бъдат закарани 50 походни легла, на които да се редуват да лягат близо петте хиляди души от секционните комисии, които са затворени без право да излизат вече близо 24 часа.

Членовете на комисиите са започнали работа още от вчера сутринта, а чувалите с бюлетините са носени до 02:00 часа днес сутринта, като досега през преброяване са минали 1000 от общо около 1700 комисии. Това значи, че хората са оставени без сън повече от 24 часа, а по всичко личи, че ги чакат още дълги часове.

Очевидец разказа, че хората вътре са зомбирани и крайно изнервени от безсънието и некомфортността на ситуацията. Там има възрастни хора и такива с патерици, които обаче вместо да им бъде помагано от останалите и да бъдат пуснати напред, са оставени да чакат. ЦИК носи на хората храна и вода, но не и цигари, което допълнително изнервя пушачите. 

Сподели:

Коментари (0)

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Очаква се пресконференция с първите думи на певицата след победата във Виена от 17.00 часа по БНТ 1, а в 17.30 часа ще има и извънредна емисия