25 Февруари, 2026

Придворен журналист: Недоверието към ГЕРБ е в рамките на социологическата грешка

Придворен журналист: Недоверието към ГЕРБ е в рамките на социологическата грешка

Повод за проправителствената пиарска кампания в телевизията на управляващите тази сутрин бяха публикуваните вчера резултати от проведено социологически проучване на Алфа Рисърч. Бареков се възмути, че всички водещи заглавия на медиите днес били манипулативни и объркващи, твърдейки, че доверието към ГЕРБ се срива. Според него обаче, ако човек разчете резултатите, ще установи, че разликите в одобрението на ГЕРБ сега и спрямо предишния  период са по-малко от 1%.

До колкото разбирам от тази наука това разминаване е в рамките на социологическата грешка, произнесе се компетентно Бареков.

Той естествено е мотивиран да чете като дявол Евангелието, но резултатите на Алфа Рисърч са ясни и категорични: Всеки втори човек в държавата вече не подкрепя ГЕРБ. Доверието към партията на генерала се е сринало до 18 %. За първите път неодобряващите премиера са повече от тези, които го харесват – 37% срещу 32%. Отделно пък 9 от 12 министри на Борисов са неуспешни, показва допитването до народа.

Социологическата грешка, за която говори Бареков, вероятно е някъде при хората с много власт. А те имат два избора – или да я видят и да преоценят политиките и действията си, или да продължат да се главозамайват от хвалебствията на придворни журналисти.

Сподели:

Коментари (0)

Правителството одобри финансиране до 900 млн. евро за социални плащания през февруари

Правителството одобри финансиране до 900 млн. евро за социални плащания през февруари

При този подход се постига осигуряване на регламентираните увеличения на разходи и трансфери и нормално финансиране на дейността на министерствата и институциите

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в служебното правителство

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в служебното правителство

Според него отхвърлянето на ветото на президента Илияна Йотова в пленарна зала днес е било предсказуемо. "Както беше предсказуемо и гласуването на ПП-ДБ с Новото начало", добави той

Дечев отговори за „Петрохан“: Сериозни пропуски в оперативната работа още преди убийствата

Дечев отговори за „Петрохан“: Сериозни пропуски в оперативната работа още преди убийствата

"Проведох разговорите с екипите, които разследват, уверих, че няма да има уволнения, нито премествания. Няма да се меся в работата им", заяви служебният министър на вътрешните работи