18 Март, 2026

Проф. Генчо Начев: "Буря в чаша вода" е инсценировката с ваксините

Проф. Генчо Начев: "Буря в чаша вода" е инсценировката с ваксините

Ясно е, че има проблеми в здравеопазването, ясно е, че то не е на ниво, но това не е отсега. От години политиците не правят почти нищо за реформи в сектора и това няма как да не се отрази на работата на медиците. За първи път сега се залагат неща, които, ако се приемат, ще се сложи поне малко ред в здравеопазването, заяви в предаването "Лице в лице" на bTV проф. Георги Начев.

 В нашето здравеопазване няма ред и регулация и това е сериозен проблем. Няма никъде в света възможност да възникват болници колкото си искат, и няма такъв бизнес, в който, преди да си започнал, да знаеш, че услугите ти ще бъдат изкупени и ще спечелиш, възмути се големият кардиохирург, който е шеф на болница „Света Екатерина”.

Проф. Начев определи случая с турските ваксини като „буря в чаша вода” и отдаде шума по него на политически причини. „Няма никакъв скандал в този случай, има само политически или финансови интереси”, смята професорът.

Според него, ако до края на годината се реализира замисленото от правителството, нещата ще се подобрят. Проф. Начев посочи, че е важно да се приеме националната здравна карта. „В София има 6 кардиохирургии, във Виена са две, каква е логиката?”, попита лекарят. 

Трябва да променим намина на мислене - това не изисква пари, посъветва кардиохиргът. Според него, лекарят трябва да разговаря с болния, с пациента, когото лекува. Това помага на болния да оздравее.

На въпрос кое най-много застрашава сърцето ни, студът ли, професорът отговори: "Дали е студ или не, основното, което разбива сърцето, е злобата и лошите мисли. Ако човек има проблеми със съдовете, те ще се задълбочат. Най-важно е да не се излагаме на екстремни ситуации, като студът например, посъветва проф. Начев. 

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци