6 Декември, 2025

Проф. Константинов: Ако ЕС не вземе мерки за мигрантите, скоро по границите ще се стреля

Проф. Константинов: Ако ЕС не вземе мерки за мигрантите, скоро по границите ще се стреля

"С действията си лидерите на страните от Западна Европа задълбочават мигрантската криза". Това коментира пред „Фокус“ анализаторът проф. Михаил Константинов. Според него предлаганите мерки за разрешаване на проблема са неефективни. „Не се прави това, което е необходимо, говорят се безсмислици като квоти и неща, които тотално не работят, и не се взимат мерките, които трябва. Жертви стават всички – народите на Европа, хората, които нахлуват от Северна Африка. Всички в крайна сметка са нещастни“, посочи проф. Константинов. „Европейските ръководители са пряко отговорни за хилядите издавени по морските маршрути, защото те подлъгаха хората да тръгнат, те разбутаха стабилните северноафрикански държави, в които може би имаше диктатури, но хората живееха нормално“, смята математикът. 

Според него европейските лидери са пряко отговорни за смъртта, която наблюдаваме всекидневно и която ще се увеличава. „Повярвайте ми накрая по границата ще се стреля – това е съвършено очевидно. Нещата така не могат да продължават, ако не се вземат мерките, които са необходими“, категоричен бе проф. Константинов. Той коментира още, че единствените, които поддържат правилна позиция по мигрантската криза, са страните от Централна Европа. Според него България също има адекватна позиция, защото първа е застъпила тезата, че трябва да се пазят външните граници. „Проблемът в момента е, че Българската армия и полиция не са способни да го направят“, посочи още проф. Константинов. Той прогнозира, че в близките седмици ще има щурм на десетки хиляди хора.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.