България
Проф. Константинов: Пожелавам на ГЕРБ да не бие тотално на изборите, за да не се самозабрави
"От десетте най-големи български общини, ГЕРБ най-вероятно ще спечели 7, а може и 8 кметове. А от общинските съветници управляващата партия ще вземе около 35 на сто. ДПС също ще си вземе своето. А БСП от големите градове може да не вземе нищо. Но аз лично пожелавам на ГЕРБ да няма тотална победа" заяви пред 24 часа проф. Михаил Константинов.
Според него тоталната победа е вредна. "Просто хората се самозабравят. Затова, за да е в добро здраве партията ГЕРБ, им пожелавам да спечелят умерена победа", категоричен е анализаторът. По думите му вотът няма да даде никакъв политически знак, тъй като в крайна сметка всички партии и коалиции след гласуването ще се обявят за победители.
Още от България
Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов
Най-безкритичен към решението на бившия и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да подаде оставка беше народният представител от "Прогресивна България" ген. Румен Миланов
Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци
Депутати от "Възраждане" обявиха, че са подавали пред година сигнали по този казус и обвиниха институциите в града в опит за придвижване на устройствен план, чрез който да бъде узаконен незаконният строеж
Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София
Досега Христо Христов изпълнява длъжността следовател във Военно-окръжната прокуратура в столицата