9 Юли, 2026

Проф. Константинов: Провал предстои за всеки кандидат, който бяга от дебати

Проф. Константинов: Провал предстои за всеки кандидат, който бяга от дебати

„Избирателите заслужават провеждането на национален дебат между основните кандидати – това, което се прави в кандидатпрезидентската кампания към момента, не е достатъчно”. Това заяви проф. Михаил Константинов, председател на борда на директорите на „Информационно общество“, дружеството, което ще обработва изборните протоколи пред "Фокус". 

По думите му в България липсва трайна традиция за провеждането на дебати за разлика от САЩ например;. „Кандидатите обикалят страната и говорят със свои съмишленици, в което няма нищо лошо. Но е необходим един дебат пред очите на цялото българско общество. Кандидатите за президентския пост имат дълг към избирателите и колкото по-рано те го осъзнаят, толкова по-добре за тях самите. Ако някой от тях се отдръпне от такъв дебат, може би ще загуби“, обясни той. 

Проф. Михаил Константинов добави, че техническата подготовка на изборите върви по график, като все още има неясноти обаче около опцията „не подкрепям никого“. Според него обаче тази графа по никакъв начин няма да повлияе на вота на гражданите при избора на държавен глава.

Сподели:
Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

В акцията по издирването се включиха и доброволци. От Областната дирекция на МВР съобщиха, че на този етап няма данни за отвличане.

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

Безработицата намалява с едни от най-добрите темпове в Съюза, но страната е с най-ниския жизнен стандарт в Европейския съюз

След срещата та НАТО - как България, Турция и Румъния пазят Черно море и Източния фланг

След срещата та НАТО - как България, Турция и Румъния пазят Черно море и Източния фланг

На срещата на върха на Алианса в Анкара трите държави се споразумяха да разширят своите мисии, като включат в тях критичната инфраструктура, включително енергетиката, телекомуникациите и подводните тръбопроводи

Коментари (0)