23 Януари, 2026

проф.Михаил Константинов: Потоп ще има и в София, ако не се спре незаконната сеч

проф.Михаил Константинов: Потоп ще има и в София, ако не се спре незаконната сеч

Никога не е имало такова варварско унищожаване на горите, каквото се случва в момента. Получавам десетки писма със сигнали за незаконна сеч, на места хората заплашват със саморазправа. Това каза в сутрешния блок на БНТ математикът проф. Михаил Константинов.

"Апелирам към всички български политици да приемат извънредно законодателство в тази област – нещо като мораториум над сечта”, заяви Константинов и добави, че ако това не се случи скоро няма да имаме никакви гори.

Математикът се обърна и към гражданите да гласуват само за партии, които поемат като първи ангажимент опазването на природата. „Самоорганизирайте се по места. Нека българите вземат своята съдба в ръцете си”, призова той.

По думите му институциите не правят нищо за да спрат сечта, защото се облагодетелстват финансово. В схемата са и горските, и кметовете, и общинските съветници по места, добави той. Една от основните причини за трагедията във Варна е незаконната сеч. Ако не бъдат взети мерки тя да бъде прекратена, това ще се случи и в София, предупреди математикът. Той обяви, че е сезирал главния прокурор и омбудсмана за сигналите, които получава, и чака действия от институциите.


Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/214053-%D0%BC%D0%B8%D1%...

Сподели:

Коментари (0)

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Нападателите отнели служебните оръжия на охранителите, принудили ги да легнат на земята, като единият бил вързан със свинска опашка

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Логично е да подкрепим и конкретни дипломатически усилия – включително работата на Николай Младенов

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

„Бих приел с отговорност подобно предложение и се надявам Министерството на вътрешните работи да се справи с тези задачи, които му предстоят", заяви депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България"