18 Юни, 2026

проф. Минасян : Иван Искров е за затвора, а не Чикагото

проф. Минасян : Иван Искров е за затвора, а не Чикагото

Управителят на БНБ Иван Искров прибързано си позволи да прави констатации, които се оказаха неточни.

Това каза икономистът проф. Гарабед Минасян. "Този, който е казал, че са изчезнали 3,5 млрд. от КТБ, трябва да попадне под ударите на закона, който нашите депутати приеха, а не Чикагото от Русе. Наказанието е до 10 години затвор", заяви още проф. Гарабед Минасян, цитиран от ТВ7.

Управителят на БНБ досега е бил въздържан, но сега видимо прибързано си позволи да прави констатации, които се оказаха неточни, коментира той и подчерта, че оправданието на БНБ, че са били заблудени от одита на квесторите не е основателно, тъй като самата БНБ ги назначава и тя носи отговорността как са избрани.

"Аз съм против всички тези депозити в КТБ да бъдат осигурени, защото идеята да се осигури един праг - 100 000 евро, това е идеята да се спасят дребните спестители. Над този праг това са инвестиции. Например парите на Вежди Рашидов, които беше казал, че има над 2 млн в КТБ, това вече е инвестиции. В случая той си преценява. Във всяка инвестиция има риск. Историята на пазарната икономика е хората да се оценяват и да поемат риск. Моето мислене не може да побере това да търсиш постфактум застраховане, да търсиш отговорност постфактум и веднага да бягаш държавата да ти го възмезди", каза още той.

Сподели:
В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Никой не ни е дал конкретен разчет как са изчислени тези 3,8 милиарда евро дълг, трябва да се приеме план за реформи и бюджет с дефицит 3%, заяви депутатът от ДБ

България влезе в Комитета на ЮНЕСКО за опазване на нематериалното културно наследство

България влезе в Комитета на ЮНЕСКО за опазване на нематериалното културно наследство

Днес държавата ни постигна впечатляващо признание и успех – с убедително мнозинство тя беше избрана за член на Междуправителствения комитет на ЮНЕСКО за опазване на нематериалното културно наследство, съобщиха от National Tourism Channel- Bulgaria

Коментари (0)