6 Декември, 2025

Проф. Петров: Ще настоявам за повече пари в здравеопазването

Проф. Петров: Ще настоявам за повече пари в здравеопазването

проф. Николай Петров

Ще предложа да бъде създаден ясен и коректен регистър на психичноболните у нас

Аз ще настоявам за повече пари в здравеопазването, но трябва да докажа, че може да се разходва и по-малко. Това обяви в студиото на Би Ти Ви новият здравен министър проф. Николай Петров.

Трябва да имаме регистър на психично болните – ясен и коректен. Защото аз имам опасения, че някои от тях имат разрешително и за оръжие. Всички институции трябва да имат информация за тези хора, обясни още министърът.

Той обясни и каква е причината за отмяната на реваксинацията с БЦЖ.

Реимонизацията за БЦЖ бе отменена не бих коментирал, защото не съм специалист. Но това е свързано и с вероятните недобри последствия за организма.

На финала на разговора на проф. Петров отправи и своите послания към лекари и пациенти.

Бих се обърнал към пациентите – с молба да вярват на своите лекари. Не ги съдете толкова тежко, защото ние също сме пациенти. На лекарите пожелавам да са здрави и смирени, да са позитивни в това, което заедно ще направим. А към специалистите за здравни грижи – хората, които най-много работят, най-малко са платени и най-малка перспектива имат – ще мислим и за тях. 

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.