"Всички в БСП са като гроздове, страхуват се за местата си. Най-лесно би било - да се изправиш срещу лидера, но тогава останалите ще ти се нахвърлят. В България един руски възпитаник, какъвто е Сергей Димитриевич Станишев, внесе омраза към БСП". Това заяви професор Георги Близнашки в ефира на Би Ти Ви. Бившият член на левицата коментира провалът й на изминалите европейски избори.
"През последните няколко години откритото говорене в левицата тотално отсъстваше. Вместо да извърви своя път към нова, европейска, социал-демократична партия, в БСП се случи едно израждане. БСП продължава да си празнува 9-и септември, те не можаха да разберат какво се е случило на 10-и ноември", посочи той.
По негови думи БСП се е превърнала в партия на олигархията.
"На хората им писнаха празните обещания. Вината за драмата на българската нация от страна на БСП е огромна. БСП оцелява за сметка на държавата. Това правителство е правителство на олигархията. Персонално правителство на Сергей Станишев. Откакто той пое левицата, виждаме много уродливи явления", допълни още политикът.
В заключение Близнашки категорично заяви, че промените в левицата трябва да започнат с оставката на Станишев, защото "в противен случай на следващите парламентарни избори БСП няма да е в нокдаун, а в нокаут".


Коментари (0)