Фактът, че Борисов има коалиционни партньори, е гаранция за стабилност, защото понякога той е много спонтанен и взима грешни решения. Това заяви бизнесменът Иво Прокопиев в ефира на БТВ. „През 2014-та минахме през труден период. Правителството на Орешарски е отрицанието на всички ценности, които изповядвам. По тази причина влязохме в публичен и ясен конфликт”, обясни той.
Според него КТБ е олицетворение на политическа корупция: „За публиката останаха неизяснени механизмите, по които това става. Всички защитни и контролни механизми бяха отказали. Те години наред са работили срещу вложителите, същевременно и срещу всички данъкоплатци.”
Прокопиев коментира и проекта „Южен поток”. „Той е непряко свързан с КТБ и е безсмислен. Това беше гигантски проект за бърза печалба.” обясни той. „Пеевски символизира срастването на всички власти, а Василев преигра в един момент, в момента, в който реши индиректно да влезе в политиката, където влезе в конфликт с играчите там”, завърши Прокопиев.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия