23 Декември, 2025

Прокуратурата категорична: Евстатиев е изнасилил ученичката, била е безчувствена

Прокуратурата категорична: Евстатиев е изнасилил ученичката, била е безчувствена

"Прокуратурата е абсолютно убедена, че е извършено това престъпление и се касае за изнасилване, като жертвата е била преведена в безпомощно състояние и безчувственост с изпиването на голямо количество алкохол", съобщи говорителят на прокуратурата Румяна Арнаудова пред Нова ТВ. Това й безпомощно състояние е предизвикано от извършителя и за доброволност категорично не може да се говори, допълни тя.

И днес в Галиче ще има представители на прокуратурата и полицията, кметът Ценко Чоков ще бъде проверяван по 7 направления, за които е имало сигнали за незаконосъобразни действия, обясни още Арнаудова. Тя даде пример с едно от тях - ще се проверява регистъра по удостоверенията, издавани от кмета, по които е трябвало да събира такси.

Районна прокуратура в Казанлък се е самосезирала по излъчения от Нова телевизия репортаж за търговия с български бебета в Гърция. Ще се установяват всички жени и кои са трафикантите им, ще се изиска документация от болниците, обясни Арнаудова. Ще се търси съдействие от прокуратурата в Гърция. Става въпрос за тежко престъпление, което подлежи на наказание от 3 до 15 г. затвори и 20 до 50 хил. лв. глоба, допълни тя.

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България