25 Февруари, 2026

Прокуратурата погва Банев след екшън на летище София

Прокуратурата погва Банев след екшън на летище София

 

На 21 юни Банев заедно с охраната си се опитал да се качи на полет за Варна от ВИП-а. При проверка от гранични полицаи обаче става ясно, че Банев е издирван във връзка с установяването на адреса му, тъй като е трябвало да му бъдат връчени две призовки. В едната пишело, че бизнесменът трябва да се яви в ГДБОП, а с другата го привиквали в Столичната полиция.

Граничните служители обяснили на Банев, че не искат да го арестуват, но той трябвало да подпише двете постановления, с които го уведомяват за поканите. Бизнесменът обаче отказал дори да прочете документите. След като вдигнал скандал на униформените служители, Банев напуснал ВИП-а на летището заедно с бодигардовете си. “Заявителския материал и преписката са подадени в СРП”, уточниха от МВР. 

Районните прокурори работят по общо четири преписки, заведени срещу Николай Йорданов Банев. Последната е била образувана вчера, а утре ще бъде докладвана на наблюдаващ прокурор, пише още БЛИЦ. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му