На територията на София са станали две убийства и един опит за убийство. Това заяви говорителят на главния прокурор г-жа Румяна Арнаудова по време на брифинг във връзка с три разкрити убийства за последните дни. Разследванията са на Софийска окръжна прокуратура.
"Първият случай е станал в Етрополе. Там мъж се е опитало да убие момче на 23-години. Всичко е станало след скарване между младежи за битови проблеми, няма любовна драма. Извършителят на престъплението, който е на 27-години, вече е осъждан за опит за убийство", това заяви Арнаудова. Пострадалият се бори за живота си, а нападателят му е задържан.
Говорителят на главния прокурор разкри и зловещи подробности за отцеубийството в село Живково. "Тялото на мъжа бе намерено в Трабант, опаковано в найлон", уточни тя. По нейни данни причина за кървавия край е спор за имот.
Другият смъртен случай е станал след пиянска свада в село Каменица. Там 23-годишен младеж пребил до смърт приятеля на майка си, който преди това бил жената. "Момчето пребило пастрока си с дървени колове. Пострадалият почина след три дни в болница", уточни Арнаудова.
Говорителят на главния прокурор даде подробности и за кървавото меле в Студентски град.. "Имаме обвинения вече. За щастие пострадалият вече е контактен. Не знаем конкретните причини за свадата. Това, което ни е ясно, че в боя са участвали ММА бойци. Те започнали да се бият в клуба, но охраната ги изгонила навън", поясни тя.
Още от България
Незаконен достъп до административни компютърни мрежи засякоха от Министерството на иновациите
В момента се извършва мащабно техническо разследване за установяване на пълния обхват и характер на тази дейност
Еврейски организации призоваха правителството да вземе сериозни мерки след антисемитската провокация в Банско
"Нормализирането на езика на омразата и на антисемитизма води до прояви, които са вредни не само за еврейската общност, те са вредни за всяко едно общество"
ДБ: От премиера и от Гълъб Донев зависи Пловдивският панаир да не бъде завладян от Гергов
Съдът дава едноседмичен срок на финансовия министър Гълъб Донев да потвърди всички процесуални следствия от 2023 г. досега, извършени от държавата