18 Март, 2026

Прокуратурата разпореди проверка на плажовете

Прокуратурата разпореди проверка на плажовете

Върховната административна прокуратура разпореди проверка на плажовете по Българското Черноморие. Целта е да сe установи дали се спазват разпоредбите на Закона за устройството на Черноморското крайбрежие.

Законът предвижда изрично, че не по - малко от 50 на сто от площта на всеки плаж трябва да бъде предназначена за свободно ползване.

От прокуратурата посочват, че са били изнесени случаи, в които концесионери заемат цялата площ на морските плажове и така те се превръщат изцяло в платени. Събират се такси и за зоните от плажа, които са предназначени за свободно (безплатно) ползване, като на тях без основание се разполагат различни съоръжения.

ВАП възложи на министъра на регионалното развитие и благоустройството извършването на проверка.

В срок до 20 юли 2015 г. МРРБ трябва да предостави на прокуратурата обобщен доклад с констатациите от проверката.

Сподели:

Коментари (0)

Задържаха 10 незаконни мигранти от микробус в местността "Пода", Бургас

Задържаха 10 незаконни мигранти от микробус в местността "Пода", Бургас

Укритите млади мъже са от Афганистан и са тръгнали от Турция преди около седем дена

МВР проведе среща с представители на "ТикТок", искат чиста и свободна информационна среда

МВР проведе среща с представители на "ТикТок", искат чиста и свободна информационна среда

Акцент в разговорите е била необходимостта от противодействие на опитите за манипулация на общественото мнение чрез дезинформация и фалшиви новини

Борисов заминава за Брюксел за 50-годишния юбилей на ЕНП

Борисов заминава за Брюксел за 50-годишния юбилей на ЕНП

На събитието се събират редица водещи европейски лидери, представители на институциите на Европейския съюз и членовете на политическото семейство на ЕНП