9 Юли, 2026

Прокуратурата: Цветан Василев може да бъде съден задочно

Прокуратурата: Цветан Василев може да бъде съден задочно

Главният прокурор Сотир Цацаров заяви, че няма информация за това какво се случва с делото за екстрадиция на мажоритарния собственик на КТБ Цветан Василев, но всички допълнителни документи, които са поискани от Сърбия, са предоставени. Ако процедурата по екстрадицията на Василев продължава да се бави прокуратурата ще внесе в съда делото за източване на 206 млн. лева от КТБ и ще го съди задочно. 

Малко по-рано той каза, че до края на месеца ще бъде назначена счетоводна експертиза за КТБ с участието на международни експерти. Това каза главният прокурор Сотир Цацаров, преди заседанието на ВСС, предаде Агенция "Фокус".

По думите на главния прокурор, тази експертиза трябва да изясни начина, по който е функционирала банката. "По отношение на липсите - има назначена експертиза, която е свършила своята работа. Липсите са установени. Говорим за обвинение, което беше за фактическата липса, или така наречената - касова липса, която е установена", каза Цацаров и добави, че са назначени още три експертизи, които вече привършват.

Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)