Прокуратурата в Казанлък ще повдигне обвинение на журналиста от местната медия "Пресс ТВ" Георги Манев заради това, че е всявал паника, като е излъчил репортажи за наводненията в западната част на града на 1-ви февруари.
Изпълнителният директор на телевизията беше предупреден от полицията с протокол, че медиите не трябва да пишат и да говорят за служители в общинската администрация, да не ги уличават.
"Не бяхме доживявали в 22-годишната история на нашите медии да бъдем извикани от полиция и да ни се казва да спрем да говорим", коментира пред БНР Васил Самарски - собственик на медийната група "Вис виталис" и областен ръководител на БСП.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък