5 Декември, 2025

Прокуратурата внесе за втори път в съда обвинението срещу Гриша Ганчев

Прокуратурата внесе за втори път в съда обвинението срещу Гриша Ганчев

На 8 май 2015 г. Специализираната прокуратура е внесла за втори път в Специализирания наказателен съд обвинителния акт срещу Гриша Ганчев.

Обвинението е срещу 10 участници в организирана престъпна група, създадена с цел избягване установяването и плащането на данъчни задължения по Закона за ДДС в особено големи размери, ръководена от Ганчев.

Става въпрос за укриване на данъци в размер на 711 580,56 лв. чрез продажба на захар без фактури, произведена в Бургаските и Девненските захарни заводи.

Първоначално обвинителният акт беше внесен в съда на 30 декември 2014 г. Съдебното производство обаче беше прекратено, а делото върнато на Специализираната прокуратура за отстраняване на допуснати процесуални нарушения.

Нарушения са отстранени, а обвиненията срещу участниците в групата остават непроменени, посочват от Специализираната прокуратура.

На Гриша Ганчев са повдигнати три обвинения – за ръководене на организирана престъпна група, за подбудителство към укриване на данъци и за заплаха за убийство на тогавашния шеф на НАП Красимир Стефанов.

На останалите деветима са повдигнати обвинения за участие в организирана престъпна група.

Според събраните доказателства групата е действала от януари 2012 г. до задържането на шестима от участниците на 10 май 2012 г.

Сподели:

Коментари (0)

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Лабораторен анализ показал наличие 31,2 μg/l, при максимално допустима стойност 30 μg/l, съобщиха от Общината.

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

"Заплатите в сектор сигурност и отбрана се отвързват от средната заплата. С 450 млн. евро се намалява капиталовата програма. Разходите са в 40,1% от БВП на страната."