25 Декември, 2025

Промени в движението в център на София заради визита на хърватския президент

Промени в движението в център на София заради визита на хърватския президент

Заради официалното посещение на президента на Хърватия Колинда Грабар-Китарович се налага промяна в организацията на движението в центъра на столицата, съобщават от пресцентъра на Столична община.

Забранява се престоят и паркирането на пътни превозни средства, както следва:

От 08.00 часа на 30.03.2016 г. до отпътуване на делегацията на 01.04.2015 г. на паркинга на „София хотел Балкан”.

От 08.00 часа до приключване на мероприятието на 30.03.2016 г. на пл. „Св. Александър Невски”между ул. „Оборище” и ул. „11-ти август”, северозападната част и да се закрият базарите за художествени произведения.

От 08.00 часа до приключване на мероприятието на 31.03.2016 г. на ул. „Искър” между ул. „Бачо Киро” и ул. „Веслец”.

От 08.00 часа до приключване на мероприятието на 31.03.2016 г. на бул. „Джеймс Баучър” между ул. „Златен рог” и бул. „Черни връх”.

От 08.00 часа до приключване на мероприятието на 31.03.2016 г. на ул. „Оборище” между ул. „Кракра” и ул. „Сан Стефано”.

От 13.30 до 14.45 часа на 30.03.2016 г. се забранява влизането на пътни превозни средства по ул. „Оборище” между ул. „Г.С.Раковски” и ул. „Дунав”. Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) ще осигурява охрана на мероприятието и постове за контрол и регулиране на движението.

По покана на държавния глава Росен Плевнелиев от 30 март до 1 април на официално посещение в България президентът на Република Хърватия. Състоянието на двустранните политически и търговско-икономически отношения, регионалното сътрудничество, енергийната сигурност, миграцията, сътрудничеството в борбата с тероризма са сред темите, които ще обсъдят президентите Росен Плевнелиев и Колинда Грабар-Китарович.

През април 2015 г. президентът Росен Плевнелиев бе първият държавен глава, който направи официално посещение в Хърватия след встъпване в длъжност на президента Колинда Грабар-Китарович.

Сподели:

Коментари (0)

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина

Тиха нощ, свята нощ! Честито Рождество!

Тиха нощ, свята нощ! Честито Рождество!

С появата на Младенеца се поставя началото на новото летоброене