Забележителен актьор, шоумен, музикант и певец, той ще остане завинаги с емблематичните си роли в "Опазен чар", "Двойникът", "Господин за един ден", "Цар и генерал", "Иван Кондарев" и много други.
Колев е удостоен с редица престижни награди, а през 2011 получи наградата на Съюза на българските артисти "Икар" за цялостно творчество и за изключителния му принос в театралното и филмово изкуство.
В едно от последните интервюта за Тодор Колев споделя, че наградите в живота му са признателност към неговия труд:
Това е нещо, което винаги е удостоено с добро чувство. Ако човек погледне, аз работих много през тези години, радвам се, че някой го е забелязал.
Поклонението пред Тодор Колев е в 11 часа в Народния театър "Иван Вазов".
В Шумен ще почетат с минута мълчание паметта на актьора, който е почетен гражданин на града. Пред сградата на Драматичния театър "Васил Друмев" директорът му Илия Радев ще призове присъстващите да запазят тишина, а след това ще прозвучат и последни аплодисменти за Тодор Колев.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци