Около 300-тина се събраха пред президентството срещу разполагането на военна база на НАТO у нас и около час скандираха: "Оставка", "Не на НАТО" и "Не искаме война".
Протестът бе мирен и не бяха спирани автомобили. Присъстваха лидерът на БСП Михаил Миков, Атанас Мерджанов, Румен Овчаров и депутати от левицата. Бели гълъби обиколиха площада като символ на мира.
Под прозорците на президентството бе поискана оставката на Росен Плевнелиев. Хората развяваха трибагреници, свиреха със свирки и викаха. Полицейското присъствие в района беше засилено.
Миков каза пред събралото се множество, че България не трябва да се намесва в конфликта в Украйна. Той е категоричен, че КСНС при президента трябва да се свика много бързо.
Още от България
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“
В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс
В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро
Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение
Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични
Никой не ни е дал конкретен разчет как са изчислени тези 3,8 милиарда евро дълг, трябва да се приеме план за реформи и бюджет с дефицит 3%, заяви депутатът от ДБ