Идеята е да се окупират домовете на властта, да се тормозят семействата и съседите на високопоставените персони, съобщава "Преса".Първата проява на новата тактика бе в събота вечерта, когато множеството тръгна към дома на вътрешния министър Цветлин Йовчев, но полицията прегради подстъпите към улицата, на която живее той.
Тогава обаче пострада икономическия министър Петър Чобанов, който кротко вечерял в столичен ресторант в квартал “Лозенец”, но имал нещастието да бъде разпознат от протестиращите. След това е трябвало да изслуша куп въпроси на тема “Защо не подаваш оставка”.
Сравнително нова е и идеята да се тормозят депутатите-социалисти с кратки съобщения до телефоните им с подател “Антон Кутев”. Текстовете са различни, от “Другари, Орешарски е подал оставка” до “В София превземат казармите, гарата и радиото”. Това не е първата мобилна атака на хората, които организират протеста в столицата. Преди седмици народните избраници бяха залети със серия съобщения, подписани “Делян” и “Мая”. От МВР съобщиха, че следят ситуацията и ако се наложи, са готови да предприемат адекватни мерки.
Още от България
София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха
Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година
Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа
„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той
Радев пропусна срещата на Коалицията на желаещите при Макрон, отива на военния парад и приема в Елисейския дворец
В българската делегация участват също вицепремиерът Иво Христов и министърът на външните работи Велислава Петрова