30 Март, 2026

Протестиращите с акция за съдебната реформа, пият кафе зад парламента

Протестиращите с акция за съдебната реформа, пият кафе зад парламента

„Кафе зад парламента за истинска Правосъдна реформа или #ОСТАВКА” ще се проведе утре от 8:30 часа при служебния вход на Народното събрание. Протестът се организира от граждански активисти в социалните мрежи, след като лидерът на ДПС Лютви Местан предложи партията му да участва в подготовката на нов проект за конституционни промени. „Елате на служебния вход на Народното събрание всяка сутрин, докато депутатите не разберат, че искаме истинска, а не фалшива или "изтъргувана" Правосъдна реформа”, пишат организаторите.

На страницата на събитието във Facebook активистите коментират, че в момента е в ход подмяна на идеята за реформиране на правосъдието у нас. Някои напомнят и че скоро (на 23 юли) се навършват 2 години от „Нощта на белия автобус”, когато полицията използва сила, за да изведе депутатите от блокирания парламент.

След идването на ГЕРБ на власт, фортификациите около сградата на Народното събрание бяха премахнати. На този етап няма информация дали загражденията ще се върнат по местата си. Някои от протестиращите обаче са скептични и призоваха да не се бърза с новия протест, за да могат да се съберат повече хора, повечето от които и без това използват отпускарския сезон и са по курортите.

Сподели:

Коментари (0)

Река Черни Лом заля част от село Априлово

Река Черни Лом заля част от село Априлово

На място работят екипи на Областната дирекция на МВР, представители на общината, заедно със служители на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“

Гюров и министри от кабинета пристигнаха на посещение в Украйна

Гюров и министри от кабинета пристигнаха на посещение в Украйна

В делегацията участват министърът на външните работи Надежда Нейски, на транспорта и съобщенията Корман Исмаилов, на отбраната Атанас Запрянов, на образованието и науката Сергей Игнатов и на енергетиката Трайчо Трайков

Желязков:  Правителството трябваше да направи крачка назад, за да направим крачка напред за еврозоната

Желязков: Правителството трябваше да направи крачка назад, за да направим крачка напред за еврозоната

За мен присъединяването (към Съвета за мир) е правилно, отново бих го направил, заяви бившият премиер, като обясни позицията си, че България е една от страните с балансирана позиция