20 Март, 2026

Протестна мрежа: Моделът КОЙ е отново на власт

Протестна мрежа: Моделът КОЙ е отново на власт

„Протестна мрежа“ разпространи остра декларация във връзка с първите 100 дни управление на правителството на ГЕРБ и Реформаторския блок с подкрепата на Патриотичния фронт и АБВ.

Публикувана на страницата им във Фейсбук, в нея организацията призова за незабавна смяна на Писанчев, Лазаров, Китов, Янева, Искров и Мавродиев.

"След 100 дни правителство на компромиса България продължава да е в плен на същите зависимости, които на 14 юни 2013-та ескалираха до пълна гражданска непоносимост и изведоха гражданското общество на 404 дни протест", пише в декларацията.

Според Протестна мрежа, „отказът от реални действия и опитът да бъдат реабилитирани част от виновните за най-срамния период в най-новата ни история са доказателство за зависимостта на новото правителство и принадлежността му към модела КОЙ.“

Протестна мрежа твърди, че "моделът КОЙ е отново на власт."

Организацията изрежда имена, които "нямат място в упавлението" - шефът на ДАНС - Писанчев, главният секретар на МВР - Лазаров, шефът на ДАТО - Китов, председателката на СГС - Янева, шефът на БНБ - Искров, шефът на КФН – Мавродиев".

Те не били защитили закона, а "със своите действия и бездействия и дори с мълчаливо съгласие те са нарушили закона и по този начин са ощетили държавата и обществения интерес."

"Фактът, че те продължават да заемат тези постове и че премиерът открито признава, че се страхува да поиска оставките на отговорните за безобразията в сектора "Сигурност"", оставя нашата държава в плен на същите тези зависимости, които ни изведоха на улицата на 14 юни 2013.

100-те дни компромисен толеранс изтекоха. Няма реални реформи. Няма реални заявки за демонтирането на модела КОЙ. Няма реални действия за изтръгване на държавата от ръцете на корпоративно-политическата мафия, която гарантира своя властови комфорт именно чрез лостовете на сектора за сигурност.

Поради същите причини, които ни събраха на 14 юни 2013, ще има‪ #‎ДАНСwithme‬ отново", завършва декларацията на Протестна мрежа.

Сподели:

Коментари (0)

Посрещаме пролетта с облаци, дъжд и сняг

Посрещаме пролетта с облаци, дъжд и сняг

Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°, максималните - между 7° и 12°, в София 6°-7°

Румен Христов: ГЕРБ–СДС не се отказват от битката за първото място

Румен Христов: ГЕРБ–СДС не се отказват от битката за първото място

„Времето в политиката е много важно. Остава един месец. Всичко може да се случи“, отбеляза той

България получава от ЕС 437 млн. евро за изпълнена реформа по Плана за възстановяване

България получава от ЕС 437 млн. евро за изпълнена реформа по Плана за възстановяване

"След продължили повече от 20 години опити за създаване на закон, регламентиращ лобизма в България, днес Народното събрание прие такъв"