Това се случи по време на Втория Велик събор на българите по света, след като предишният лидер на асоциацията акад. проф. д-р Александър Чирков подаде оставка.
Въпреки твърде компрометираната му личност по време на управлението на ГЕРБ, за изненада Йорданов бе подкрепен почти единодушно от делегатите в събора.
Преди за бъде номиниран за този пост, той бе почетен председател на АБС.
Делегатите избраха и 25 членове на Управителният съвет на АБС, които са представители на най-големите български диаспори по света. Беше взето и решение, членовете на Асоциацията да плащат минимален годишен членски внос в размер на 5 евро.
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“