1 Януари, 2026

Проверяват ОДМВР-Габрово за бавни реакции при протестите

Проверяват ОДМВР-Габрово за бавни реакции при протестите

"Лично мое мнение е, че имаме забавяне на реакциите от Областната дирекция на МВР по време на снощния протест в Габрово", коментира пред журналисти в парламента председaтелят на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред Пламен Нунев.

Зам.-министърът на вътрешните работи Красимир Ципов посочи, че неговата преценка също е, че има забавяне на действията на ОДМВР-Габрово.

"Още вчера сме назначили анализ на областното ръководство на полицията в Габрово. Ако бъде установено, че има забавяне на действията и има дисциплинарни нарушения, ще бъдат взети необходимите мерки", заяви Ципов.

"Най-важното в момента е да призовем към спокойствие и гражданите да не се поддават на провокации", добави той.

"Има готовност, ако е необходимо, да изпратим още сили на полицията и жандармерията", уточни Красимир Ципов.

Сподели:

Коментари (0)

Защо "евробабите" в Русе приемат с радост еврото и не плачат за лева

Защо "евробабите" в Русе приемат с радост еврото и не плачат за лева

Как родителите ни, Бейби бумърите, родени непосредствено след Втората световна война, гледат на най-новата промяна в живота ни - европейските пари

Заради еврото Русе обяви безплатен транспорт до 3 януари

Заради еврото Русе обяви безплатен транспорт до 3 януари

Новината съобщи Десислава Василева от "Общински транспорт Русе" ЕАД. При част от фискалните устройства е възникнал технически проблем.

Желязков с послание за 2026 г.: Ние сме сред 5-те най-бързо развиващи се икономики в ЕС

Желязков с послание за 2026 г.: Ние сме сред 5-те най-бързо развиващи се икономики в ЕС

"Страната ни изпраща 2025 година с брутен вътрешен продукт от 113 милиарда евро и икономически растеж от над 3 процента, което ни нарежда сред петте най-бързо развиващи се икономики в Европейския съюз", пише в новогодишното си приветствие премиерът