Министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова връчи голямата индивидуална награда за "Полицай на 2015 година" на младши инспектор Емануил Петров Манолов.
Манолов е полицай в група “Охрана на обществения ред” в сектор “Охранителна полиция” към Първо РУ – Пловдив.
Той беше отличен за това, че на 25 юли 2015 г. около 0.40 часа, в извънработно време без колебание предприема действия за предотвратяване на взломна кражба от съседен имот в Асеновград и заедно с баща си, въпреки риска, спират извършителите.
На 21 септември към 1.55 часа автопатрул от Емануил Манолов и колегата му Сергей Бочуков са изпратени по сигнал от гражданин към жилище, в което е нахлул непознат.
Двамата задържат на място 45-годишен мъж, регистриран за поредица извършени кражби.
Министър Бъчварова благодари на всички отличили се полицаи и подчерта, че "тук са събрани най-добрите, но има и други ваши колеги, които работят добросъвестно.
"Освен грешките, МВР има и своите постижения. Чрез вас можем да покажем, че МВР създава положителни истории. През 2015 година вътрешното министерство и вие служителите бяхме изправени пред редица трудности, като бежанския проблем, контрабандата, битовата престъпност и създалото се етническо напрежение в някои региони на страната. Навсякъде полицаите се справиха с достойнство и показаха, че могат да работят и да се справят с предизвикателствата", каза още Бъчварова.
На събитието присъстваха бившите вътрешни министри Цветан Цветанов, Румен Петков, Емануил Йорданов и Веселин Вучков.
Още от България
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.
Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим
Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаи заяви на седмичната си пресконференция днес, че Техеран знае, че България преди време е дала разрешение на американските ВВС да разположат свои самолети на летище София, които да бъдат използвани във войната срещу Иран,