7 Април, 2026

Р. Кънев: Безспорно е, че РБ вече не съществува

Р. Кънев: Безспорно е, че РБ вече не съществува

"Зад ДСБ никога не е имало бизнес-кръгове, никога върху мен не е имало задкулисно влияние", заяви пред бТВ лидерът на ДСБ Радан Кънев.

Той призна, че много пъти в политиката е вземал спонтанни и непремислени решения, но допълни, че никога не е бил зависим.

"Безспорно е, че РБ вече не съществува, сега някакви хора подписват ново споразумение, но въпросът е, че в политиката е нужно нещо ново, несвързано с тежките провали от последната година", заяви той.

Кънев отговори, че ще има нов десен проект, но не правел политика с Иво Прокопиев.

"Президентските избори показа огромен гняв и протестен вот. Искрено се надявам, че никой в БСП не се заблуждава, че гласовете за Радев са за тях", каза още лидерът на ДСБ.

По думите му, той не бил агитирал за Румен Радев.

"Нашите хора гласуваха против двамата червени генерали", заяви Кънев.

Според него, малкия бизнес и средната класа от малките градове са гласували за Марешки.

Сподели:

Коментари (0)

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Тяхното настаняване в приемно семейство, което е готово да приеме двете деца едновременно е "изключително важно, за да може да се запази емоционалната връзка между тях", поясни служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

В края на 2025 година окончателното становище на Върховния административен съд отмени издаването на физически стикери за преминат технически преглед. В съответствие с европейска директива документите на хартия бяха заменени с електронни удостоверения.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Информационната кампания за популяризиране на приемната грижа е по проект, финансиран по Програма „Развитие на човешките ресурси“. Инициативата "Приеми ме" се осъществява с подкрепата на Българската православна църква.