"Буря в чаша вода", нарече оставката на председателя на НС Димитър Главчев, предизвикана от БСП, заместник-председателят на ДСБ Радан Кънев.
Според него, политическото ниво, както и езика в парламента са на "много ниско ниво".
Той призна, че в момента има всички предпоставки за стабилно мнозинство-икономически растеж, растеж на средната заплата и намаляване на безработицата.
"Въпреки това се чувства едно огромно напрежение", коментира той и призна, че клиентелизмът и шуробаджанащината са съществували в предишни правителства.
Кънев прогнозира, че ще започне отново изграждане на АЕЦ "Белене":
"Ще сложат един руски самовар на сеизмичната зона край Козлодуй".
Според него, трябва да падне давността за престъпленията на комунизма.
"Приватизацията е резследвана още по времето на Филчев", каза още той и добави, че давността е изтекла, защото "прокуратурата не си е свършила работата навреме".
"Политическата подкрепа за Борисов в доклада на ЕК трябва да бъде обица на ухото на десните партии", заяви Кънев.


Коментари (0)