5 Декември, 2025

Р. Коларова: Илияна Йотова е по-силен политик от Румен Радев

Р. Коларова: Илияна Йотова е по-силен политик от Румен Радев

Румяна Коларова

"През годината президентът Румен Радев имаше стабилно присъствие. Но при противопоставянето с Народното събрание съдържателността на институцията обаче изчезна, тъй като гражданите търсят институцията, която да обединява нацията. При едно такова противопоставяне президентът винаги губи, тъй той няма достатъчно ресурс да надделее", коментира пред БНТ социологът и съветник на президента Росен Плевнелиев Румяна Коларова.

"Мисля, че Радев печели изключително много от своя вицепрезидент Илияна Йотова. Няколко пъти, когато направи груби политически гафове, тя го спаси. Смятам, че тя има личен ангажимент, от който не може да отстъпи", посочи тя по повод приемането на Истанбулската конвенция.

"За първи път имаме вицепрезидент, който е по-силна политическа фигура от президента – със своя профил и опит", смята Коларова.

Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.