10 Февруари, 2026

Р. Петков: АБВ ще подкрепят промените на ГЕРБ в закона за МВР

Р. Петков: АБВ ще подкрепят промените на ГЕРБ в закона за МВР

"Изчезването на тефтерчетата на Филип Златанов е пореден удар върху институционализма у нас", коментира заместник-председателят на АБВ Румен Петков. 

Той заяви, че от АБВ ще подкрепят внесените от ГЕРБ промени в закона за МВР. 

"Една част от промените, които са внесени са въпрос на обществен дебат в продължение на година. Реформите сектор "Сигурност" действително са наложителни. Незабавно трябва да се започне професионален дебат за оформление на сектора, необходим е цялостен преглед на закона за МВР и ДАНС". 

"Служителите в сектор "Сигурност" трябва да имат усещане за стабилност, тъй като това е консервативна система, заслужаваща уважение. 

Според Румен Петков, омаскаряването у нас е наложено през последните 25 години. 

"Институциите за правоохрана и правораздаване нямат достатъчно ефективни възможности да бъдат полезни на държавата", добави още Петков.

Сподели:

Коментари (0)

Иван Анчев: Политически играчи като Радев се опитаха да се упражняват с казуса "Петрохан"

Иван Анчев: Политически играчи като Радев се опитаха да се упражняват с казуса "Петрохан"

Съществувала е вероятност, при адекватна реакция от страна на властта, да бъде предотвратена втората трагедия, коментира още експертът по сигурност

Харалан Александров за случая "Петрохан": В странния свят на култа реалността е силно изкривена

Харалан Александров за случая "Петрохан": В странния свят на култа реалността е силно изкривена

Дали "злата държава" екзекутирала тези хора. Или те са били са педофили.. Това е разказ, който върви още от средновековието, точно така са описвали еретиците от времето на инквизицията, каза социалният антрополог

Как бързо да разпознаем фалшивата евробанкнота?

Как бързо да разпознаем фалшивата евробанкнота?

Винаги проверявайте няколкото защитни елемента. Ако имате съмнения, сравнете банкнотата с друга, за която сте сигурни, че е истинска.