17 Юни, 2026

Р.Петков: Докато ГЕРБ бавно се самоубиваше, БСП загуби изборите

Р.Петков: Докато ГЕРБ бавно се самоубиваше, БСП загуби изборите

 Пламен Орешарски е изключителен човек, няма по-подходящ от него за премиер. Оценката ми е такава, не защото е издигнат от БСП. Това обяви пред Би Ти Ви бившият вътрешен министър и депутат на БСП Румен Петков

Той е оптимист за съставянето на правителство начело с Пламен Орешарски. И въпреки, че ще се правят внушения, че кабинет с участието на БСП, ДПС и “Атака” няма да има успех, той смята, че то ще има широка подкрепа от парламента, посочи  Петков. 

По думите му първата задача е избирането на ръководство на Народното събрание. Освен това трябва да е ясна методиката на сформирането на кабинет, персоналните участници и програмните ангажименти. Ако тези ангажименти бъдат подкрепени от депутатите, подобен кабинет е напълно възможен.

Румен Петков определи предизборната кампания като изключително грозна, което е накарало много хора да останат по домовете си и да не гласуват

Съумяхме да отвратим част от разумните и интелигентни хора да не отидат до урните, от които загубиха и те, и ние, но загуби и държавата. БСП не загуби, но и не спечели, коментира Петков

Той отхвърли обвиненията, че Сергей Станишев е оказвал натиск срещу прокуратурата, защото не е такъв човек, а от друга страна –няма кой да се поддаде на натиск. 

Аз познавам г-н Борислав Сарафов, той не е човек, който ще стои някой да му нарежда какво да прави, разкри Петков.

Петков заяви, че 11 май е бил всичко друго, но не и ден за размисъл. Въпреки това той е на мнение, че касирането на вота не е добро решение за България.

Членът на Националния съвет на БСП още веднъж настоя за оставката на лидера на левицата Сергей Станишев.

„Когато си втори няма как да си победител под каквато и да е форма", категоричен бе Румен Петков, според когото пък партия ГЕРБ се е  самоубивала с всеки изминал ден.

„Достойната позиция на Сергей беше след няколко поредни загуби да си подаде оставката", добави Петков. Той настоя „червеният" лидер да се оттегли още в изборната нощ. 

 

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)