19 Април, 2026

Р. Петков: Местан направи две големи грешки

Р. Петков: Местан направи две големи грешки

"Не считам, че има пряка заплаха за националния ни интерес, но считам, че има неадекватни действия от страна на турския посланик и външният министър трябваше да бъде по-категоричен. Турският посланик не може да си позволява подобни действия", заяви пред бТВ заместник-председателят на АБВ Румен Петков.

"Стана практика посланици да ни размахват пръст. Това не е добра практика. Ако български посланик го направи някъде по света, ще се прибере вкъщи", коментира Петков.

Според него, е смешно е да се счита, че Русия е в основата на скандала в ДПС, довел до отстраняването на Лютви Местан.

По думите му последният е направил две големи грешки: че се е скрил в турско посолството и че е подкрепил категорично Турция в декларацията си за инцидента със сваления руски боен самолет. 

По повод свалянето на охраната на Лютви Местан, Румен Петков заяви, че е обезпокоен от факта, че президента Плевнелиев не е знаел. 

"В закона е записано, че президентът пряко отговаря и контролира службата. Според мен той е бил информиран. Ако не е информиран, значи така е преценено", коментира бившият вътрешен министър.

Сподели:

Коментари (0)

Започна изборният ден в България

Започна изборният ден в България

И на тези избори гласуваме с хартиена бюлетина или с машина. Упражняването на правото на глас е възможно по постоянен адрес или по настоящ, но ако е била попълнена декларация за това.

Сигнал от СИК в Ловеч: 41 души са вписани в списъците на адреса на необитаема къща

Сигнал от СИК в Ловеч: 41 души са вписани в списъците на адреса на необитаема къща

"Ние ги изброихме 41 човека са записани на "Марин Поплуканов" 25 и там в последната графа, където има на избирателните списъци за забележки е написано с химикалка, че адресът по лична карта е друг", разтревожен е секретарят на 35 секция

Пламен Павлов: Граф Игнатиев е чужденец и не е създавал никакъв национален идеал у нас

Пламен Павлов: Граф Игнатиев е чужденец и не е създавал никакъв национален идеал у нас

Той постави и тезата, че 20 април е напълно подходяща дата за национален празник. По думите на историка, Априлското въстание, макар и „прибързано“ и с недостатъци в подготовката, всъщност постига стратегически успех.