15 Януари, 2026

Радан Кънев: Днес се навършват 16 години, откакто един мошеник изпързаля българите

Радан Кънев: Днес се навършват 16 години, откакто един мошеник изпързаля българите

6 април... 16 години откакто един ловък мошеник успя буквално да изпързаля огромна част от българските граждани. И впоследствие да установи модел на вътрешна клептокрация и безгръбначна външна политика.

Това написа в профила си във фейсбук Радан Кънев по повод годишнината от влизането на Симеон Сакскобургготски в българската политика и прословутата му реч, че ще оправи България за 800 дни.

"Мошеникът отдавна беше наказан и забравен от избирателите, моделът обаче се оказа изключително устойчив. Резултатът е слаба, почти бананова република, която дори не успява да дефинира нито национален интерес, нито обществен интерес, нито перспектива пред отделните граждани - особено тези, които са икономически активни и независими.

Съпротивата срещу това "статукво" е нестройна, себична, суетна и често твърде зависима. Аз май не правя разлика, освен за последното :)

Което не означава да губим надежда или да спираме да се борим за по-добра държава, общество и отношения между хората. Даже хич", допълва Кънев. 

Сподели:

Коментари (0)

Теменужка Петкова: Индексиране еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Теменужка Петкова: Индексиране еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Заради твърденията на Асен Василев, че инфлацията е била по-ниска, когато той беше финансов министър, Петкова обърна внимание, че през 2022 г. инфлацията, съгласно индекса на потребителските цени в България, е 16,9%.

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

Както и при други държави, приели еврото, се очаква България да се възползва от по-ниски транзакционни разходи и по-ниски разходи по заем

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

"В трите рудника на „Мини Марица-изток“ вече са извършени 10 дълбоки сондажа. Българската академия на науките ще анализира между 40 и 60 проби от всеки сондаж с цел определяне на концентрациите на редкоземни елементи и критични суровини", заяви премиерът