9 Април, 2026

Радан Кънев: Идват тежки времена...рахатът свърши

Радан Кънев: Идват тежки времена...рахатът свърши

Идват тежки времена или за ДПС и Пеевски, или за ГЕРБ и Борисов. Рахатът свърши. Това написа в профила си във Фейсбук председателят на ДСБ Радан Кънев.

Повод за коментара на депутатът от РБ, минал в опозиция е докладът на Европейската комисия, който за пореден път беше с критики към съдебната власт. Според Кънев ЕК е разбрала, че без „външна помощ“, властта в България ще „избяга“ от разследване на корупцията и модела ‪#КОЙ‬. Очаква се европейски експерти да пристигнат в България, за да помагат на българските власти. Това от своя страна означавало, че или Делян Пеевски, или Бойко Борисов ще имат проблеми с това, което предстои да се случи.

Ето пълният текст на Радан Кънев в профила му във Фейсбук:

"Премиерът Борисов сам поиска конкретна подкрепа на терен от нас. Това доказва, че той е ангажиран с процеса. Щом иска външна помощ, това означава, че хора отвън ще дойдат в България, за да помагат на българските власти и тогава няма как да се избяга от необходимостта за реално изпълнение..."

Комисията е разбрала, че без "външна помощ", властта в България ще "избяга" от разследване на корупцията и модела # КОЙ . Нещо, което и ние разбрахме, за година в управлението.

Изглежда и г-н Борисов е разбрал, че трябва да приеме външна помощ в борбата с корупцията, ако иска външна финансова помощ. Европейските данъкоплатци мразят да им крадат 30% от парите разни руски мекерета.

Идват тежки времена или за ДПС и Пеевски, или за ГЕРБ и Борисов. Рахатът свърши."

Сподели:

Коментари (0)

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

"Ако искаме да имаме здрава държава, трябва да имаме една система за правоохрана и сигурност, която да е деполитизирана и да служи на закона, а не на партии", коментира зам.-министър на вътрешните работи

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

Шофьорите на автомобилите на пътната помощ поискаха среща с министър Николай Найденов и протестират с обяснение, че такава среща им е била отказана

Прощаваме се с Михаил Белчев

Прощаваме се с Михаил Белчев

Творчеството му оставя голяма следа в българската музика и култура. Сред най-популярните му песни са "Младостта си отива", "Откровение", "Не остарявай любов", "Приятелство"