"Към момента на затваряне на КТБ ДСБ имаше в нея 48 хиляди лв. - 40 хиляди плюс няколко хиляди лв. лихви", заяви пред журналистилидерът на партията Радан Кънев по повод списъка с вложителите в КТБ. В него се посочва, че ДСБ е имала в трезора 2,4 млн. лв.
"Това са най-високи нива на депозити в рамките на петгодишния период - между 2009-2014 г. Миналия път, когато излязоха подобни цифри, го показахме - мисля, че към 2011 г. е най-високото ниво на депозити. Това са преводи на държавна субсидия по сметка в банката. Нищо необичайно", коментира Кънев.
Той не можа да си спомни колко е била държавната субсидия през 2011 г.
"Сега е около 1 млн. лв. годишно", уточни лидерът на ДСБ.
Още от България
Почти всеки втори обект по Южното Черноморие е с нарушение, два големи музикални фестивала са под наблюдение
Над 20 инспектори са ангажирани с проверките, само в Бургаска област са установени 500 нарушения
Сметната палата: Твърденията за конфликт на интереси при Димитър Главчев с възложените от НС одити са инсинуация
Въпреки че не са налице правни основания за това, заради спекулативните коментари и с оглед гарантиране на максимална обективност председателят на Сметната палата ще си направи писмен отвод от всички действия и решения по одитите, отнасящи се до периода, през който е бил служебен премиер
Израелският посланик за станалото в Банско: Изолиран случай - реагирайте, осъдете го, постарайте се да не се случи отново
„Израелците разбират и осъзнават, че не можеш да сочиш с пръст цял един народ за поведението на четирима, петима"